Firmy

ARTEFE
Sp. z o.o.

 

Idea

Jednym z powodów, dla których powstała firma ARTEFE była chęć wprowadzenia na rynek produktów użytkowych charakteryzujących się dużą estetyką i nawiązujących do polskiej tradycji gościnności. Dlatego też do produkcji wyrobów wykorzystujemy oprócz wysokogatunkowej stali nierdzewnej, surowce kojarzące się z Polską, Krakowem i jego okolicami. Dbałość o najmniejszy detal, precyzja wykonania idąca w parze z eleganckim opakowaniem sprawia, że wyroby ARTEFE chce się nie tylko otrzymywać, ale i ... dawać.
Nowatorskie podejście
do kształtowania przedmiotu i szlachetność użytych materiałów, pozwoliły stworzyć niepowtarzalne wyroby po to, aby sztuka znalazła miejsce na Państwa stole.
Nazwa firmy ARTEFE to połączenie słów "arte" - sztuki i "fe" (od łacińskiego słowa ferrum) żelaza. Logo ARTEFE, którym sygnujemy nasze wyroby, nawiązuje do średniowiecznego symbolu oznaczania żelaza.

 

Technologia

Obróbka wysokiej jakości stali nierdzewnej jest niezwykle trudna i pracochłonna, a przy tym wymaga profesjonalnych, drogich urządzeń. Tylko do uzyskania korpusu solniczki w serii Bona z jednego kawałka metalu konieczne było wykonanie kilkunastu tłoczników, dzięki którym milimetr po milimetrze udaje się osiągnąć niepowtarzalny kształt. Przygotowanie oprzyrządowania niezbędnego do wytworzenia jednego przedmiotu to tygodnie pracy projektantów i inżynierów. Mimo to autorzy projektów odrzucają rozwiązania łatwe, czego przykładem są dzbanki. Ich "dzióbki", w odróżnieniu od innych producentów, nie zostały przyspawane, lecz dzięki wielu tłocznikom, wyprofilowane z korpusu dzbanka. Pozwoliło to zachować spójność linii wyrobu i podkreślić jego unikatowość. Faktura wszystkich wyrobów nadawana jest w sposób ręczny, co zapewnia im niepowtarzalność i jest gwarancją perfekcji wykonania.

 

 

 
 
 
 
 

 

Kontakt:

Artefe Sp. z o.o.
ul. Zygmuntowska 12, pokój 2
31-314 Kraków

tel. (012) 661 78 30
tel./fax (012) 661 78 3139-300 Mielec, ul. Wojska Polskiego 9
woj. podkarpackie

tel./fax: (+48 17) 788 02 30, 788 02 31
e-mail: poczta@artefe.com.pl

Strona firmowa: www.artefe.com.pl

 

 
Admin| © 2004 In-MARR Mielec